Izolacja Cieplna

Izolacja cieplna budynku to jedna z najważniejszych i kluczowych jego cech. Dobrze dobrana i wykonana przez fachowców stanowi dla mieszkańców wielowymiarową korzyść. Wpływa bezpośrednio na koszty utrzymania domu, komfort cieplny przez cały rok oraz potęguje działanie urządzeń systemów grzewczo-chłodzących. Redukcja zużycia energii i zwiększenie bezwładności cieplnej domu wpływa korzystanie w sposób oczywisty na środowisko naturalne. 
Nierzadko izolacja termiczna domów jednorodzinnych kojarzy się jedynie z materiałem izolacyjnym położonym na zewnętrznej ścienie obiektu, a dyskusji podlega dobór jej grubości. W budiHOME izolacja znaczy dużo więcej- stanowi synergię materiałów i przyjętych rozwiązań. Izolacja w budiHOME to:
  • wybór materiału konstrukcyjnego- keramzytobetonowego,
  • precyzja wykonania konstrukcji, zapewniająca szczelność i redukcję mostków cieplnych do minimum, 
  • technika montażu okien i akcesoriów, 
  • warstwa izolacyjna ścian zewnętrznych chroniona warstwą żelbetową fasady
  • i dokładna kontrola jakości każdego z tych elementów. 
Dzięki połączeniu powyższych czynników, wszystkie domy budiHOME spełniają standardy budowlane wyznaczone na 2021 rok tzn. WT2021. Poszliśmy o krok dalej i oferujemy również pakiety energetyczne NF40 zwiększające ekologiczny i energooszczędny charakter budynków. Pakiet NF40 w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną tworzy dom netto zeroenergetyczny.
check
NIŻSZE KOSZTY UTRZYMANIA
Dzięki redukcji "uciekającego" ciepła zimą i zbyt szybkiemu nagrzewaniu się domu latem.
check
REDUKCJA ŚLADU WĘGLOWEGO
Poprzez znaczną redukcję zużycia energii potrzebnej do ogrzania lub chłodzenia domu.
check
WYSOKI KOMFORT CIEPLNY
Dzięki wyeliminowaniu potrzeby szybkiego, punktowego nagrzewania lub chłodzenia budynku.
check
STABILIZACJA OSIĄGÓW SYSTEMU OGRZEWANIA ORAZ CHŁODZENIA
Dzięki izolacji budynku, wytworzone ciepło lub chłód akumulowane jest wewnątrz domu- dzięki czemu urządzenia mogą pracować w kontrolowanym środowisku.