Żywotność i starzenie

Warto zaznaczyć, że jako Budizol przez wiele lat produkowaliśmy wyłącznie domy w konstrukcji prefabrykowanej drewnianej. Nasze doświadczenia z rynku skandynawskiego oraz badania prowadzone z Politechniką Warszawską sprawiły, że zmieniliśmy podejście. Wszystkie modele domów budiHOME składają się w zdecydowanej większości z masywnych elementów żelbetowych i keramzytowych.

Klienci w Polsce, ale również w Skandynawii, mimo że bardzo otwarci na nowe technologie, oczekują od domów przede wszystkim trwałości. Żywotność  konstrukcji nośnej domów określanych jako masywnych jest kilkukrotnie dłuższa niż budynków wznoszonych z prefabrykatów drewnianych, czy też modułowych.

Ponadto posiadają one znacznie wyższą odporność ogniową oraz nie są podatne na korozję- nie wymagają więc dodatkowych prac serwisowych.

Trwałość konstrukcji bezpośrednio determinuje również trwałość i estetykę betonowych fasad zewnętrznych. Fasady betonowe niezwykle godnie i organicznie starzeją się- prace konserwacyjne z biegiem lat są więc minimalne.

Szczelna i zachowana w dobrej kondycji konstrukcja ściań zewnętrznych w bezpośredni sposób wpływa na bezwładność cieplną i komfort cieplny w budynku. To z kolei pozwala na maksymalizację efektywności całego systemu grzewczo- chłodzącego.
check
WYŻSZA TRWAŁOŚĆ
Żywotność  kilkukrotnie dłuższa niż budynków wznoszonych z prefabrykatów drewnianych, czy też modułowych.
check
DOBRZE STARZEJĄCA SIĘ FASADA BETONOWA
Fasady betonowe niezwykle godnie i organicznie starzeją się.
check
WYŻSZY KOMFORT CIEPLNY
Szczelna i zachowana w dobrej kondycji konstrukcja ścian zewnętrznych w bezpośredni sposób determinuje bezwładność cieplną i komfort cieplny w budynku. 
check
MAKSYMALIZACJA EFEKTYWNOŚCI SYSTEMÓW
Konstrukcja w dobrej kondycji wpływa bezpośrednio na podwyższenie efektywności całego systemu grzewczo- chłodzącego w budynku.